Regulaminy projektów

Wyniki otwartego konkursu grantowego "Wsparcie Demokracji 2015"

 

Informujemy, że do otwartego konkursu grantowego „Wsparcie Demokracji 2015" finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP zgłoszono 88 wniosków projektowych na łączną kwotę dofinansowania 14 110 807 zł. 6 wniosków nie spełniło wymogów formalnych wskazanych w pkt. 8 
„Zasad uczestnictwa w konkursie grantowym 2015” .

Komisje Grantowe na podstawie kryteriów merytorycznych określonych w pkt. 9. „Zasad uczestnictwa w konkursie grantowym 2015" dokonały oceny merytorycznej 82 wniosków spełniających wymogi formalne.

W dniu 3 marca 2015 r. zgodnie z pkt. 17.6. „Zasad uczestnictwa w konkursie grantowym 2015” na podstawie ocen i rekomendacji Komisji grantowych Zarząd Fundacji podjął decyzję o dofinansowaniu:
  • 7 projektów dotyczących Gruzji, Mołdawii,
  • 3 projektów dotyczących Tunezji,
  • 3 projektów dotyczących Tadżykistanu,
  • 5 projektów dotyczących Białorusi.

Ze względu na szczególne warunki polityczne w krajach, do których adresowane są wybrane projekty (a w szczególności – bezpieczeństwo beneficjentów i realizatorów projektów), Zarząd Fundacji zadecydował o niezamieszczaniu szczegółowych informacji na temat wybranych projektów na liście rankingowej.

Wszyscy wnioskodawcy zostali poinformowani o wynikach konkursu przed publikacją informacji na stronie domowej Fundacji.
Przebieg konkursu był monitorowany pod kątem przejrzystości oraz przestrzegania procedur oceny i wyboru wniosków przez Grupę Zagranica.

Program „Wsparcie Demokracji” finansowany jest w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP







Konkurs „Jestem szefową” – rusza VI edycja


Ruszyła VI edycja konkursu dla przyszłych polskich liderek pn. „Jestem szefową”. Konkurs adresowany jest do uczennic I i II klasy szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski (w wieku do 19 lat), które są zainteresowane rozwijaniem swoich zdolności przywódczych.
Konkurs jest wspólną inicjatywą Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania i Ministra Edukacji Narodowej, realizowaną w partnerstwie
z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce.

Do uczestnictwa zachęcamy młode dziewczyny, które angażują się społecznie i/lub pełnią różnego rodzaju funkcje przywódcze w środowisku szkolnym i lokalnym.

Uczestniczki konkursu mają za zadanie przygotować prace pisemne, w których opiszą, jak wyobrażają sobie siebie w roli przywódczej, jakimi liderkami chcą być i co planują osiągnąć, a także spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy fakt bycia kobietą ma wpływ na sprawowanie władzy.

Prace konkursowe oceni jury złożone z liderek i liderów polskiej sceny politycznej i gospodarczej.
Na finalistki konkursu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a także spotkania z inspirującymi kobietami, które odniosły sukces w świecie polityki, biznesu i mediów, ciekawy program szkoleniowy, program mentoringowy oraz wizyty studyjne w wybranych instytucjach.

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać w terminie od 3 marca do 27 kwietnia 2015 r.


  Źródło : men.gov.pl








REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
„Freedom – made in Poland”
I. POSTANOWIENIA OGÓLNE
§ 1
Niniejszy Regulamin określa warunki, na jakich odbywa się konkurs pod nazwą „Freedom – made in Poland”. Przedmiotem Konkursu jest wybór najlepszego zdjęcia przedstawiającego temat Konkursu.
§ 2
Organizatorem konkursu Sekretariat koalicji organizacji pozarządowych Razem ’89 prowadzony przez Fundację Projekt: Polska, fundatorem nagrody jest organizator wydarzeni Oświęcim Life Festival
ul. Nowogrodzka 68, 02-014 Warszawa zwany dalej („Organizator Konkursu”),
§ 3
Konkurs jest organizowany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, na stronie serwisu Facebook.com dla użytkowników, którzy są fanami Razem ’89 (adres URL: https://www.facebook.com/razem89)
§ 4
Konkurs trwa od 16.06.2014 do 21.06.2011 r.
II. UCZESTNICY KONKURSU
§ 5
Uczestnikami Konkursu mogą być osoby, które w dniach 16.06.2014 do 21.06.2014 r umieszczą na swojej tablicy profilowej zdjęcie z hasłem „Freedom – made on Poland” z odnośnikiem do profilu „@Razem’89”.
§ 6
Uczestnikami Konkursu nie mogą być pracownicy ani osoby pozostające w stosunku zlecenia lub w innym stosunku prawnym, do którego stosuje się przepisy o zleceniu z Organizatorem Konkursu oraz członkowie rodzin wskazanych osób, do drugiego stopnia pokrewieństwa.
III. ZASADY I PRZEBIEG KONKURSU
§ 8
1. Nad prawidłowym przebiegiem Konkursu i przyznaniem nagród czuwają Osoby Odpowiedzialne powołane przez Organizatora (zwane w dalszej części niniejszego regulaminu również „Moderatorami”).
2. Ostateczny wybór najlepszego zdjęcia zostanie dokonany przez jury składające się z 2 pracowników sekretariatu koalicji Razem ’89.
3. Jury w drodze głosowania wybierze najlepszych fotografii.
§ 9
1. Aby przystąpić do Konkursu należy:
mieć status fana na stronie profilu Razem ’89, dostępnego w serwisie Facebook na stronie: https://www.facebook.com/razem89
zapoznać się z Regulaminem Konkursu
umieścić zdjęcie na swojej ścianie z napisem Freedom – made in Poland z odnośnikiem do strony facebookowej Razem ’89 („@Razem89”)
2. Zgłoszone do Konkursu zdjęcie powinno zawierać tytuł zdjęcia i jego krótki opis.
3. Celem postawionym przed uczestnikami Konkursu jest zaprezentowanie najciekawszego zdjęcia z napisem „Freedom – made in Poland”.
5. Publikując zdjęcie uczestnik oświadcza i potwierdza, że zgłoszone do Konkursu zdjęcie jest jego własnością i zostało wykonane przez niego samego oraz, że przysługują mu autorskie prawa majątkowe i osobiste do tego zdjęcia, w tym prawo do wysyłania go na Konkurs.
6 . Rozstrzygnięcie Konkursu (opublikowanie wyników) nastąpi 21.06.2014 r. około godziny 24:00.
7. Wyniki Konkursu oraz zwycięzcy zostaną opublikowanie w formie notatki na fan page https://www.facebook.com/Razem89
IV. NAGRODY
§ 10
W konkursie przewidziano:
40 pojedynczych biletów na Life Festival Oświęcim.
§ 11
Organizator zastrzega, iż z chwilą wydania Nagród nabywa autorskie prawa majątkowe do prac konkursowych, na następujących wszystkich znanych polach eksploatacji, w tym w szczególności:
prawa do utrwalania i zwielokrotniania na płytach CD i DVD i w pamięci komputera lub innych nośnikach, wprowadzania do obrotu, publicznego wykonania lub publicznego odtwarzania, wyświetlania, najmu, dzierżawy, nadania za pomocą wizji lub fonii przewodowej albo bezprzewodowej przez stację naziemną i nadawania za pośrednictwem satelity,
prawa do powielania utworu (wykonania) w całości lub części, odpłatnego lub bezpłatnego rozpowszechniania, wynajmu, wypożyczania oraz udostępniania w inny sposób i archiwizacji powielonych kopii;
prawa do publicznej prezentacji Utworu całościowego lub częściowego,
prawa do przerabiania i przetwarzania Utworu z zachowaniem osobistych praw autorskich,
prawa do wykorzystania w mediach interaktywnych, tj. prawa do powielania i rozpowszechniania utworów powstałych na bazie utworu na nośnikach obrazu, dźwięku przeznaczonych wyłącznie lub głównie do użytku interaktywnego, tzn. do indywidualnej obróbki, skracania lub wyimkowania, kształtowania lub innej zmiany produkcji albo jej pojedynczych składników obrazowych i/lub dźwiękowych, także łączenia z innymi dziełami;
prawa do korzystania i rozporządzenia opracowaniami Utworu (prawa zezwalania na wykonywanie zależnego prawa autorskiego);
publicznego udostępniania Utworu w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym, w tym w sieci Internet.
Organizatorowi przysługuje także prawo przeniesienia na osoby trzecie praw, o których mowa powyżej.
V. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
§ 12
1. Uczestnik oświadcza, że przysługują mu autorskie prawa osobiste i majątkowe do wszystkich zgłoszonych do Konkursu zdjęć i prawa te nie są obciążone prawami osób trzecich oraz jest uprawniony do rozporządzania nimi w zakresie i celu opisanym w ust.1.
2. Organizator ponosi koszty przesyłki nagród przyznanych w Konkursie.
3. W przypadku naruszenia Regulaminu, osoby odpowiedzialne powołane przez Organizatora mogą wykluczyć Uczestnika na każdym etapie Konkursu.
6. W kwestiach nieuregulowanych Regulaminem stosuje się przepisy Kodeksu Cywilnego.
7. Zgłoszenie zdjęć do Konkursu jest równoznaczne z akceptacją warunków zapisanych w niniejszym Regulaminie.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów, nauczycieli i całych środowisk lokalnych do włączenia się w obywatelskie obchody Święta Wolności – rocznicy 4 czerwca 1989 roku. Konkurs ma przybliżyć historię najnowszą: wiedzę o czasie przełomu i ostatnim dwudziestopięcioleciu zagospodarowywania wolności.
Prezentacja projektów i prac konkursowych w szkole lub dla szerszej społeczności lokalnej powinna odbyć się w dniu 4 czerwca 2014 roku – w 25. rocznicę pierwszych demokratycznych wyborów w powojennej Polsce.
Konkurs adresowany jest do jednostek samorządu terytorialnego, szkół wszystkich szczebli oraz do uczniów i nauczycieli.
Zadanie konkursowe polega na:
a) przygotowaniu projektu edukacyjnego i dokumentowaniu realizacji na autorskim blogu lub na:
b) stworzeniu indywidualnego projektu plakatu / eseju / scenariusza lekcji.
Konkurs jest realizowany na trzech poziomach i w trzech odpowiadających im formach:
a) poziom środowiskowy (jednostki samorządu terytorialnego skupiające szkoły ze swojego terenu) – forma: wspólny projekt edukacyjny dokumentowany na blogu
b) poziom szkolny (samodzielny projekt szkoły) - forma: samodzielny projekt edukacyjny dokumentowany na blogu
c) poziom indywidualny (uczniowie, nauczyciele) – forma: plakat, esej, scenariusz lekcji.
Termin realizacji zadań konkursowych: od 1 grudnia 2013 r. do 30 kwietnia 2014 r.
Harmonogram działań konkursowych:
a) do 30 listopada 2013 roku uczestnicy składają poprzez stronę internetową www.prezydent.pl/swieto-wolnosci/mlodzi-dla-wolnosci/konkurs/zgloszenie zgłoszenie udziału w konkursie i podają wybraną formę realizacji (projekt edukacyjny, plakat, esej, scenariusz lekcji) oraz adres internetowy, gdzie będą prezentować rezultaty pracy.
b) do 30 kwietnia 2014 roku – zakończenie realizacji projektów edukacyjnych i prac indywidualnych oraz zamieszczenie ich na podanej stronie internetowej
c) do 15 czerwca 2014 roku – uczestnicy otrzymują pisemną informację o wynikach konkursu
d) II połowa czerwca 2014 roku – uroczyste podsumowanie konkursu w Pałacu Prezydenckim (uczestnicy zostaną poinformowani o dokładnej dacie).


3 komentarze:

  1. Ciekawy projekt ! Moja szkoła niestety nie bierze w nim udziału. Szkoda, że nie poszedłem do Ekonoma :(

    OdpowiedzUsuń
  2. Kto by pomyślał, że ktoś w Nowym Sączu wpadnie na taki pomysł. Brawo dla Pani Profesor!

    OdpowiedzUsuń
  3. Sprawdzam, co to za szkoła, bo macie błąd w linku "Źródło: www.solidarityfound.pl" - nie 'found', tylko 'fund'. To Fundacja Solidarności Międzynarodowej, nie Solidarność Odnaleziona. Ale przy okazji: koło miłośników historii w szkole, która w 2015 ma za patrona ... agenta NKWD, "budowniczego Polski Ludowej"?! Rozszyfrowane depesze z programu Venona publikowano już od lipca 1995; do Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu dotarło w 2008 i patronem być przestał, a tu proszę - 25 lat wolności, 20 latach od publikacji dokumentów historycznych na ten temat, koło historyczne.... Nie, żeby oczekiwać, że w szkole średniej ktoś czyta dokumenty, czy chociaż książki historyczne: jest nawet po polsku na Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Oskar_Lange).

    OdpowiedzUsuń